W jaki sposób znaleźć idealny strój kąpielowy na plażę?

Lato to okres wakacyjnych wyjazdów, kiedy zdecydowana większość osób organizuje urlopy. Nie jest istotne, czy planuje się wyjechać nad polskie morze, czy z kolei woli się nieco bardziej egzotyczne kierunki – panie najczęściej stoją przed dosyć poważnym problemem, jakim jest zakupienie dla siebie atrakcyjnego kostiumu kąpielowego. Jest to bardzo trudne zadanie, mimo że na obecnym rynku wybór jest dosyć szeroki. Jakimi kryteriami w takim przypadku warto się kierować? Jakie kwestie bezwzględnie warto mieć na uwadze?

strój kąpielowy

Autor: Felipe Skroski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, kostiumy kąpielowe bezwzględnie powinny być dostosowane do figury danej osoby – www Amazing Girl. Fakt, że koleżanka wyglądała w danym modelu dosyć ładnie, nie gwarantuje, że kostium będzie stosowny też dla innej kobiety.

Czy wiesz, że z łatwością możesz powiększyć zakres swej wiedzy wiążącej się z omawianym zagadnieniem? Po prostu kliknij ten link i zobacz tekst!

Chociażby, panie, które posiadają dość wydatne brzuchy powinny zdecydować się na kostiumy jednoczęściowe, najlepiej w ciemnych barwach, ponieważ to one zazwyczaj wyszczuplają ciało. Takie kostiumy nie muszą być nudne – na rynku sprzedawanych jest wiele interesujących modeli, które wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Rozwiązaniem mogą okazać się również modele wyposażone w dół z wyższym stanem, nieco ukrywającym brzuch. Będą go spłaszczały, dzięki czemu cała sylwetka będzie prezentowała się o wiele zgrabniej (zobacz).

Kobiety z dużym albo małym biustem również niekiedy mają problemy z kupieniem odpowiedniego kostiumu. Na rynku można jednak kupić biustonosze z usztywnianymi miseczkami, jakie utrzymają duży biust w ryzach, a mniejszy powiększą. Możliwości w tym względzie jest rzeczywiście bardzo sporo, trzeba tylko potrafić zamaskować swoje mankamenty. Co więcej, kostium powinien być wykonany z dobrej jakości tkaniny, jaka będzie przepuszczała powietrze. Podczas upalnych dni jest to niezbędne.

Trzeba sprawdzić także, czy kostium jest wygodny oraz czy nie odpinają się jego określone elementy, ponieważ w przeciwnym wypadku można znaleźć się w sytuacji, w jakiej po wyjściu z wody spadnie przykładowo biustonosz. W czasie zakupów warto także zabrać ze sobą bliską i szczerą osobę, która będzie w stanie ocenić prezencję w wybranym kostiumie oraz powie prawdę na temat jego dopasowania. Kostium to jeden z podstawowych elementów urlopowej walizki, toteż jego wybieranie nie powinno być przypadkowe.