Szmaragd wschodni – jeden ze szczególnych sekretnych klejnotów, jakie znamy.

Utożsamiany z minerałem wiary i spokoju ducha, uważany jest od stuleci za kamień opiekuńczy. Szafir kaszmirski można nazwać władcą i panem klejnotów, o którym wiedza tajemna opowiada, że jest w stanie uzdrawiać i uszczęśliwiać człowieka. Tkwi w nim skryta tajemnica klejnotu wiedzy, a okultyści nazywają szmaragd kryształową pieczęcią niebios. Akwamaryn wschodni jest kamieniem uczonych: sprawia czystość umysłu, cierpliwość oraz dobry nastrój.

pierścinki od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Do dzisiaj jest ulubionym klejnotem zakochanych, chroni bowiem przed nieszczęściem i niewiernością. Może być również amuletem małżeńskiego powodzenia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza harmonię, bliskość i stałość. Akwamaryn wschodni jest więc uniwersalnym medykamentem przeciwko wszelkiej niedoli człowieka. Dla ludzi, których wysiłki dążą w kierunku rozbudowy sił ducha, szafir będzie najwierniejszym towarzyszem i rozumnym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, błyskotliwość, możliwość cudownej intuicji, bezinteresowność, pokorę, wytrwałość w osiąganiu celu i wewnętrzny spokój.

ozdoby od jubilera

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Nie często występuje w warunkach naturalnych, jest bardzo poszukiwany ze względu na swą atrakcyjność. Wabi swoim niepowtarzalnym pięknem. Najbardziej pożądane są kamienie szlachetne szafiry o barwie bławatka, barwy takie mają klejnoty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze szafiry pochodzą ze Sri Lanki, a te najciemniejsze pozyskuje się w Australii. Nieprzeciętne odmiany są bezbarwne i mogą mieć rozmaite barwy. Korund czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, biały – leukoszafirem, zabarwiony na niebiesko szafirem kaszmirskim a zielony szmaragdem. Obecność szafiru przy człowieku, zwalcza złe oddziaływania gwiazd, wynikające z niewłaściwego układu planet. Ten piękny kamień o zabarwieniu jasno i ciemno chabrowym, poeci utożsamiali go do otchłani morskich i do toni ciemnoniebieskich oczu (okulary ray ban wrocław) kobiecych.

Świetnie współgra z tymi ostatnimi, podkreślając delikatną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są chętnie wykorzystywane przy produkcji złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Ten kamień szlachetny przyniesie spełnienie i powodzenie życiowe osobom urodzonym w znaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego gatunku jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir na na całej kuli ziemskiej, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest fascynujący. Nie ulega wątpliwości, że szafir to drogocenny, najbardziej pożądany i najładniejszy klejnot kolorowy. Obecnie klienci wymagają od sprzedawców biżuterii, profesjonalnej wiedzy na temat oferowanego produktu. Zatem aby utrzymać się w handlu i wzbudzać zaufanie odbiorców biżuterii, wszelka składnica jubilerska, złotnik i właściciel sklepu jubilerskiego powinien posiadać niezbędną wiedzę na temat kamieni szlachetnych.