Jak dobrze się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Ubrania także mężczyznom mogą sprawić nie lada kłopot. Też chcą mieć swój styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i czucie się komfortowo w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak istotne wydarzenia, jak przykładowo rozmowa o pracę. Jakim sposobem się wtedy ubrać?

Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją niewątpliwie stresującą, jednak należącą do niezwykle często spotykanych we współczesnym świecie. Związane są z nią konkretne zwyczaje i warunki, które powinien spełniać osoba kandydująca na daną posadę. Zwyczaje te dotyczą na przykład wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia „co ubrać na rozmowę o pracę” i jak się na niej przedstawić wielu osobom spędza sen z powiek. Istnieją jednak różnego rodzaju źródła informacji, przy pomocy których można dowiedzieć się wiele na ten temat. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że na rozmowie takiej najbardziej istotne są kwalifikacje i zdolności kandydata, które powinien on w odpowiedni sposób zaprezentować i podkreślić. Niewątpliwie jednak nie może się to powieść w przypadku, gdy określona osoba nie spełnia podstawowych warunków w kwestii wyglądu. W tej kwestii nagminnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, toteż trzeba tę sytuację jak najlepiej wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo ważny, gdy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Tak samo jest z mundurami i uniformami, obowiązującymi w niektórych profesjach. W części z nich dopuszczalne są przykładowo krótki rękaw w koszuli. Wciąż jednak są to koszule eleganckie, z kołnierzykiem. W większej części dużych firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez żadnych uchybień. Najczęstszym ubiorem większości panów w okresie letnim są szorty, zakryte buty i koszulka.

I tu kilka rad, jak sprawić aby ciuch jeszcze lepiej na kimś leżał. Zatroszczyć się o dopasowanie do sylwetki. Rozpoznanie swojego rodzaju figury jest właściwie przepustką do powodzenia. Jeżeli znajdziemy swoje zalety i niedostatki, będziemy w stanie skuteczniej działać na tym polu. Jeżeli ciężko jest samodzielnie rozpoznać własny typ figury, powinniśmy poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeżeli boimy się reakcji kolegów na nasz problem, można zwrócić się do swojej drugiej połówki. W ostateczności, możemy skierować swe kroki do profesjonalnego stylisty, który nie tylko określi nasz typ figury, ale dopasuje również właściwe barwy do naszego typu urody.

Rodzaje figur męskich są podobne do kobiecych. Mamy tu tak samo typ A, jak i ”jabłko”, a więc mężczyźni z brzuchem. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u kobiet oraz „trójkąt”, czyli ideał, o którym marzą mężczyźni. Jest to figura bez mankamentów. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni z taką sylwetką mają najłatwiej. Mogą dowolnie bawić się modą. Jedyne, na co muszą zwracać uwagę, to zbyt szerokie ciuchy, które zakryją ich wspaniałą figurę. Dla mężczyzn (Dla Mężczyzny Volcom – Ceneo.pl) o różnych sylwetkach linie odzieżowe mają mnóstwo propozycji.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobiazgi jak etui skórzane etui na długopisy na tablet (więcej zobaczysz na tej stronie: etui do tabletów marki Samsung na stronie ceneo.pl) czy na telefon współtworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.