Buty do tenisa męskie, buty tenisowe damskie

Tenis jest praktykowany na wszystkich kontynentach przez osoby w każdym wieku. W obecnych czasach coraz to więcej osób stara się wieść zdrowy i sportowy sposób życia. Moda na szczupłą sylwetkę, a przy sposobności niezła radość na korcie, ciągnie do tenisa coraz więcej pań.
Dobór obuwia i kostiumu jest kwestią osobistą, która na ogół zależy od sumy jaką możemy wydać. Wybór obuwia do gry w tenisa jest jednakowo znaczący, jak dobór rakiety.

Powinno się wyselekcjonować buty, które gwarantuje trwałe oparcie stopom, jest komfortowe, delikatne, oraz lekkie. Buty tenisowe damskie powinny być prawidłowo dostosowane do stopy. Istotne jest również, żeby zapewniały silne oparcie w kostce, bowiem podczas gry powstają duże obciążenia w tym obrębie. Przy doborze butów istotne jest na jakiej powierzchni będziemy grać, ponieważ zróżnicowane jej typy wymagają wyboru właściwego typu podeszew. Na korty ziemne i asfaltowe wskazane są buty o podeszwie antypoślizgowej i wytrzymałej na ścieranie – zerknij tutaj. Na korty trawiaste najodpowiedniejsze będą buty z podeszwą z protektorami. Jeśli gramy na hali zazwyczaj wymagane jest obuwie z gładką podeszwą.

Jeżeli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to kliknij tu – to oryginalna treść, która też zawiera absorbujące informacje.

Jeśli gra się w tenisa często, warto wyposażyć się w dwie pary butów. W razie potrzeby jedne mogą się przewietrzyć, albo wyschnąć. Być może druga para przyda się też do gry na odmiennych powierzchniach.

trampki

Autor: Shaun Versey
Źródło: http://www.flickr.com

Z czasem buty ulegają zniszczeniu, a bieżnik na podeszwie ściera się. Należy w stosownym czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe.
Wybierając ubranie pamiętajmy, że ma on być przede wszystkim komfortowy i wykonany z właściwego surowca – kupuj obuwie np. na stronie Novasport. Tradycyjnie ubiór tenisisty powinien być biały. Aczkolwiek organizatorzy turniejów w większości rezygnują z tej normy.
Kostium męski tworzy się z koszulki z kołnierzykiem, bądź bez, również z szortów, jakich długość się modyfikuje. W trakcie gry zawodnik powinien mieć należyte buty tenisowe męskie.

Ubiór dla pań to bluzka z kołnierzem lub bez, szorty, bądź spódnica, albo sukienka do tenisa. Obecnie coraz więcej zawodniczek w gorące dni preferuje grę w sukience.
W słoneczne dni bardzo zasadna jest czapka, czy też daszek, jakie ochraniają głowę przed przegrzaniem i ułatwia granie pod słońce.