Strój – musisz dobrać go do swojego charakteru

Moda – umie się ona zmieniać w faktycznie szybkim tempie. Jednego roku modne są płaszcze damskie skórzane, a następnego podobne, ale robione z wełny. Jednego garnitury, drugiego z kolei smokingi. Zwyczajnemu człowiekowi może być dość trudno za tym wszystkim nadążyć. Zwłaszcza, że to co widzimy na ulicy to nieraz jedno, a to co ukazywane jest na wybiegach – to drugie.

moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Patrząc na pokazy mody dużych światowych projektantów, wiele razy przecieramy oczy ze zdziwienia, dochodząc do wniosku, że demonstrowane tam ubrania zupełnie nam się nie podobają. Sami już nie wiemy czy powinniśmy iść za modą, czy też może korzystniej kompletnie ją zbagatelizować i kierować się swoim własnym zdrowym rozsądkiem, a także swoim własnym upodobaniem. Nie wiemy, w jaki sposób będzie dla nas właściwie – bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Tak naprawdę sekret tkwi w tym, by potrafić popatrzeć krytycznie na aktualne trendy i dobierać z nich to, co nam pasuje, a to, co zupełnie do nas nie pasuje – usuwać. W końcu każdy z nas wygląda trochę inaczej. Każda kobieta ma inną sylwetkę i inny rodzaj urody. Do każdej w takim razie pasują inne fasony oraz kolory. Dla jednej odpowiednia będzie arafatka we wszystkich kolorach tęczy, a druga zupełnie się z dodatkiem takiego rodzaju nie odnajdzie. Tak samo jedna chętnie ubierze niezmiernie eleganckie obuwie wólka kosowska damskie poznań na wyższych obcasach, a druga będzie wolała buty sportowe czy nawet komfortowe trampki. Nie jest dobrze więc do niczego się zmuszać oraz nic robić na przekór chęciom. Przecież we własnych strojach mamy się czuć jak najbardziej wygodnie, a nie mieć wrażenie, iż jesteśmy przebrani.

ubranie

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas posiada jakiś gust ubraniowy i nie możemy go ignorować. Przecież ubiór powinien też pasować do naszego charakteru, naszej osobowości. Dobierając ubrania, wskazujemy innym ludziom, jacy jesteśmy, co lubimy, czego można się po nas spodziewać – ta strona. Przecież inaczej odbieramy człowieka w trampkach i z dreadami, a inaczej w spodniach od garnituru i koszuli. Spodziewamy się po nich innych zachowań oraz cech charakteru. Lecz to dobrze, że nie jesteśmy wszyscy podobni, iż się od siebie odróżniamy. Dzięki temu na świecie jest zdecydowanie ciekawiej i bardziej różnorodnie, jak również nieprzewidywalnie, a poznawanie następnych ludzi jest fascynującą przygodą.