Modne ubrania dla naszych milusińskich nie mogą być drogie, bo dzieciaki błyskawicznie wyrastają z spodni czy spódnic

Małym dzieciom, a zwłaszcza niemowlętom, trzeba systematycznie kupować ubranka – nawet co parę miesięcy. Niektórzy ojcowie uważają, że kupowanie nowiuteńkich ciuchów to zwykła i całkowicie niepotrzebna rozrzutność. Rozsądne gospodarowanie prywatnym budżetem czasami po prostu nie przewiduje takich wydatków. I jeśli niepobieżnie przeanalizować potrzeby pierwszaka, dziewięciolatka czy w końcu nastolatka, to chyba nie będzie zaskakiwać fakt, że spora część rodziców decyduje się na kupno używanych ubrań.

Kobiety w ciąży na parę miesięcy przez wyznaczonym terminem rozwiązania przygotowują wyprawkę. Przeważnie przyjmują ubranka od starszej przyjaciółki bądź szukają w półeczkach półśpioszków czy kurteczek po starszych synach. Odzież niemowlęca bywa dość droga, więc szukanie oszczędności okazuje się w pełni usprawiedliwione. Natomiast maluchom, które idą do zerówki trzeba przygotować następną wyprawkę – czytaj modne i tanie dresy. Ojcowie doskonale wiedzą, że synowi przydadzą się nowiuteńkie sweterki oraz spodnie, najlepiej oczywiście z grafikami postaci ze znanych kreskówek. Jednak i w tym przypadku można poszukać pewnych oszczędności, np. kupując tanie dresy albo spódniczki, markowe jeansy, koszule czy piżamki podczas sezonowych wyprzedaży, jak również systematycznie odwiedzając outlety.

dres

Źródło: pixabay.com

Z kolei w przypadku nastoletnich panienek sprawa kupna ciuchów bardzo się komplikuje. Dla czternastolatki właściwie nie liczy się komfort, a tym bardziej ekonomika, lecz nade wszystko moda – stąd młode kobiety tak często udają się do galerii handlowych – modne trampki converse damskie. Pomimo tego że sklepowe półki uginają się od nadmiaru towarów, to nastolatki mogą kupić co najwyżej kilka kreacji. Niekiedy świadomie rezygnują z supermodnych sukienek na wiosnę, żeby zapłacić za tenisówki Nike lub buty sportowe z Reeboka.

Młode osoby z zasady nie lubią nazbyt oficjalnych ubrań, więc ich rodzice w większości finansują kupno mało formalnych ubiorów. Do nich z pewnością wliczyć można dżinsy dzwony, jednokolorowe koszulki z nadrukami czy nareszcie także obuwie, jak np. trampki Converse damskie lub tenisówki produkowane nade wszystko z myślą o reprezentantach męskiej części społeczeństwa. Dodatkowo każdy nastolatek obowiązkowo musi też zakupić dodatki, np. czarne czapki z daszkiem albo chusty z interesującymi aplikacjami.