Który pierścionek zaręczynowy kupić?

Oświadczyny to wydarzenie, które po dniu ślubu a także narodzinach malucha są jednym z najczęściej przywoływanych i najszczęśliwszych chwil w życiu zakochanych w sobie osób.
Facet oświadczając się kobiecie, przekazuje jej pierścień zaręczynowy.

mierzenie centymetrów

Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
kolory
facet

Autor: Ravel

To ważny moment, zaś przyjęcie pierścienia oznacza zgodę kobiety i przyjęcie oświadczyn, zapowiada ślub obojga.

Jeśli chcesz poznać studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj oraz zdobądź cenne szczegóły (https://galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/nici/nici-do-overlockow-694.html) także w analogicznym portalu.

Nie bez powodu tak dużą uwagę przymocowuje się do wyglądu pierścionka, jaki od tego momentu staje się nie tylko najważniejszym jak też najładniejszym elementem biżuterii przyszłej Młodej Panny, ale przez wiele lat także przypomina o wspólnej miłości, a z czasem staje się także rodzinną pamiątką, przekazywaną z babci na wnuczkę.

Historia pierścionków zaręczynowych sięga aż starożytnego Egiptu. To właśnie tam 2000 lat przed naszą erą powstawały pierwsze pierścionki, a używano do tego zwykły drut. Dopiero później do tworzenia pierścieni zaręczynowych Egipcjanie zaczęli użytkować szlachetnych materiałów takich jak: brąz, róg. Obrączki metalowe na znak poważnych planów wręczali swoim wybrankom zamierzchli Grecy jak też Rzymianie. Przez długi okres w Rzymie złote pierścionki zarezerwowane były wyłącznie dla ludzi, o wysokim statusie : lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ów element biżuterii im się znudził oraz spowszedniał przyzwolenie na wkładanie pierścieni przykładowo ze złota otrzymywały także osoby zakochane. Wówczas też pierścionki zaczęto dekorować drogocennymi kamieniami. Wybór pierścienia zaręczynowego nie jest zadaniem łatwym, zaś każdemu mężczyźnie bardzo zależy na tym, ażeby w oczach narzeczonej był on doskonały, stanowił spełnienie jej śnień.

Pierścionek Infinity to wybór doskonały. Pamiętajmy jednak, że pierścionki zaręczynowe mają wymiar jedynie symboliczny, a to, co jest najistotniejsze, to miłość, która połączyła parę.