Czym są buty desanty? Kiedy warto je kupić?

Wojsko jest instytucją, która na pewno może pochwalić się faktem, że nosi się tam nienagannej jakości buty. Wybór obuwia używanego w armii będzie trafny, jeśli priorytetami zakupu są trwałość i najwyższa jakość wykonania.

Popularnym modelem, który został wyprodukowany dla naszego wojska są buty desanty sklep, który ma je w ofercie, dysponuje na pewno modelami, które są w stanie przetrwać o wiele więcej niż zwykłe skórzane obuwie.
buty

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Skoczki desanty (bo tak nazywa się najbardziej powszechny typ wojskowego obuwia) wprowadzono w skład wyposażenia żołnierza w 1993 roku i od tamtej pory są w ciągłym użyciu. Początkowo miały one być używane tylko przez wojska desantowe (stąd jest ich nazwa), ale obecnie są one też kupowane przez inne służby, na przykład policję, a także harcerzy i prywatne firmy ochroniarskie. Są doskonałym wyborem dla fanów survivalu, bo sposób ich zaprojektowania sprawia, że mogą być używane użycia w różnych warunkach pogodowych i terenowych.

Czy omawiane zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? To kliknij i zobacz, co posiada rekomendowana strona (http://www.e-militaria.pl/) – odnajdziesz w tamtym miejscu podobnie fascynujące dane.

Są odporne na słońce oraz na deszcze.

Desanty to coś więcej niż zwyczajne porządne obuwie. Charakteryzują je dość dokładnie określone parametry. Są butami z wysoką cholewką i miękkim, pikowanym kołnierzem. Desanty są wykonywane tylko z naturalnej skóry. Mają wyjmowaną wkładkę przeciwpotną i są wodoodporne. Co ciekawe, niestraszne są im za bardzo substancje takie jak benzyna czy rozpuszczalniki organiczne. Podeszwy tego obuwia są wytwarzane z antypoślizgowej, odpornej gumy, a przymocowano je za pomocą kleju i szwów z dodatkowym wzmocnieniem gwoźdźmi.
paski
Czy takie specjalistyczne obuwie jest przydatne dla osób, które nie interesują się wojskowością lub survivalem? To zależy od ich potrzeb. Desanty to wyśmienite, wytrzymałe i dość wygodne buty, które sprawdzają się w różnych warunkach i podczas wszystkich pór roku. Ich militarny wygląd jednych odstrasza, innych wręcz zachęca.

Poza tym buty te to trafny wybór dla każdej osoby, która chodzi na SPAcery do lasu lub wyprowadza aktywnego psa. Przecież nie muszą być noszone codziennie. Warto mieć je w szafie, bo dobrze pielęgnowane desanty są bardzo wytrzymałe i mogą służyć właścicielowi przez całe lata.