Wraca zainteresowanie tematami wojskowymi czyli przykładowy ekwipunek miłośnika militariów

Od pewnego już czasu możemy zaobserwować wzrost zainteresowania zagadnieniem takim jak ogólno pojęte militaria. Począwszy od ubrań wzorowanych na wojskowe przez konkretny sprzęt, taki jak atrapy karabinów aż po czołgi opancerzone, motocykle etc.
Rosnącą popularności tego zjawiska widać chociażby po liczbie sklepów w Internecie, jakie proponują wyjątkowo duży asortyment jeśli chodzi o militaria.

Promocja

Autor: Moritz Barcelona
Źródło: http://www.flickr.com
W tych sklepach możemy nabyć niemal wszystko, od prostych akcesoriów jak noże, aż po specjalistyczne spodnie taktyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób biorących udział w zabawach typu ASG czy też paintball (militaria). Jeszcze kilka lat wstecz taki sprzęt byliśmy w stanie nabyć jedynie w demobilach lub też w rzadkich sklepach w kilku miejscowościach w kraju. Obecnie bez kłopotu możemy zakupić nawet wyjątkowo wymyślne ciuchy wojskowe czy także atrapę konkretnej broni, jakiej używają żołnierze w wielu jednostkach na świecie.
Jeśli chodzi o podstawowy sprzęt miłośnika militariów, to powinniśmy zacząć od solidnych, wojskowych butów. Muszą one być wysoko sznurowane, z grubą podeszwą. Kolejną sprawą są, wspomniane uprzednio spodnie, jakie muszą obowiązkowo zawierać specjalne kieszenie na dodatkowy ekwipunek jak chociażby magazynki (nasze spodnie taktyczne). Nie obejdzie się także bez wojskowej kurtki z naszywkami, jakie odnoszą się do różnego rodzaju wojskowych symboli.

Jednym z najbardziej istotnych elementów jest również plecak – pakowny, dobrze wykonany, jaki sprawdzi się w każdych warunkach. Całość musi mieć rzecz jasna konkretne barwy lub też specjalistyczne elementy maskujące, które zagwarantują nam właściwy kamuflaż podczas zabawy w paintball.