W jakiej odzieży na polowanie?

Myślistwo to społeczna służba w ochronie i pomnażaniu dóbr ojczystej przyrody. Aby zapewnić myśliwym jak najdogodniejsze wykonywanie obowiązków, potrzebna jest odzież dopasowana do większości warunków. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po wielogodzinnym chodzeniu w źle dobranych butach czy przemoczonej odzieży. Wszystkie te elementy garderoby są bardzo ważne. Jaki zatem strój powinien mieć na sobie myśliwy w trakcie polowania?

myśliwi na polowaniu

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie ochraniają na polowaniu przed złymi warunkami atmosferycznymi, nie ogranicza ruchów a nawet ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wytrzymałość i izolacja termiczna to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana daje nam 100 % ochronę przed wodą, zaś spora ilość funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ciepły, odpinany kaptur również przyda się w czasie zimnych poranków. Dobrze, gdy kurtki myśliwskie (czytaj dalej) są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w opisie kurtki. Uszyte z wysokich gatunkowo tkanin kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.
polowanie

Autor: Fyn Kynd
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule, mamy sporą dowolność – od spodni w kolorach ziemi, przez całą gamę jaśniejszych odcieni i krojów. Znajdziemy koszule myśliwskie (zobacz na 4hunters.eu) jednobarwne i wizytowe które z pewnością dodadzą nam klasy na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Świetnym okryciem na koszulę może być kamizelka kamizelki jeździeckie – gruba i ciepła na polowanie lub bardziej elegancka na bardziej oficjalne spotkania.

Lekkie, wodoodporne, trwałe, z dobrą podeszwą (tj. nie ślizgające się w błocie i na lodzie), najlepiej wielosezonowe obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj wyłącznie o wygodę, ale także o bezpieczeństwo. W tej chwili sklepy internetowe oferują buty wodoodporne, a przy tym dobrze oddychające. Pasjonaci myślistwa znajdą w nich także buty na wiele ważnych okazji, o różnych kolorach i fasonach.