„Szaffing” a więc wiosenne sprzątanie szafy

Kwiecień oraz maj to miesiące w których zwyczajowo robimy wielkie, wiosenne sprzątanie. Trzepiemy dywaniki, myjemy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Mężczyźni dokonują niezbędnych napraw i wszelkich konserwacji. Również na działce, na stryszku i w piwnicy czynimy duże wiosenne sprzątanie. Jeśli jest taka potrzeba odmalowujemy ogrodzenia, bramę, lub przynajmniej dokonujemy przeglądu ich stanu.

Jeśli bierzemy się za porządki w szafach, musimy zadecydować co uczynić z ubraniami jakie tam mamy, a są nam już nie potrzebne. Wszystkie te zbyt małe, za duże lub zwyczajnie już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódnice, półgolfy damskie, swetry, letnie koszulki, suknie, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafach. Czasem zwyczajnie te rzeczy już się nam przestały podobać.

Oczywiście można by wepchnąć wszystkie do kontenera PCK. Lecz jest również całkiem inny sposób równie ekologiczny choć nieco mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia los chciał, iż w chwili gdy zastanawiałam się jak pozbyć się ciuchów które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest gumowa, ujrzałam ogłoszenie o szaffingu w moim mieście. Dla tych nie wtajemniczonych – szaffing to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego zainteresowane mogą się wymienić tym co im zbywa w szafie. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szafy, okazja aby zyskać coś wyjątkowego i niezwykłego.

Jak można było przewidzieć, większa część uczestników ”szaffingu” to uczestniczki, jako iż w zdecydowanej większości to panie zajmują się porządkami domowymi. W miłej atmosferze przy filiżance kawy lub herbaty oraz herbatniczkach odbywały się rozmowy biznesowe. Tutaj damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów oraz interesujące letnie koszulki damskie.

Zainteresował Cię temat tego materiału? Koniecznie sprawdź link (zeccoro.pl/zlote-naszyjniki-z-diamentami), tam są zamieszczone jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę dobrze to poznać.

Poza niewątpliwą rzeczową funkcją takie spotkania posiadają również zalety integracyjne, umożliwiają zapoznania nowych osób czy również spotkania się z sąsiadami. Tak więc z niecierpliwością czekam następnego.