Sportowe obuwie do stroju galowego – wiocha?

Stale słyszy się, że założenie adidasów lub pepegów do garnituru to nietakt. Ale godzi się nałożyć obuwie sportowe do stroju galowego – jeśli zna się i przestrzega paru zasad tym rządzącymi.

eleganckie obuwie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście, pierwsza z nich jest prosta. Skoro pragnie się wzuć obuwie sportowe do garnituru to, logicznie rzecz biorąc, winno się założyć do tego taki garnitur, który będzie jest dobrze dobrany. Jaki typ garnituru pasuje do znanych adidasów? Zdecydowanie ten typ, który także poprzedzony jest wyrażeniem „sportowy”. Te modne buty męskie zachwycająco wpasują się w taki klimat. Sportowe garnitury, których spodnie przeważnie nie są prasowane „w kant”, szyte zazwyczaj z lnu, tweedu i bawełny, w których spopularyzowane są desenie w jodełkę, pepitkę czy kratkę, są najmniej biurową typem garnituru, toteż mogą pokusić się na więcej luźności – zarówno kolorystycznej, jak i wzorzystej, czy też tej związanej z dopełnieniem stroju pod postacią butów i dodatków. Do tego rodzaju garniturów nie jest bezwzględnie potrzebne wdziewanie koszuli, toteż jeżeli ma się chęć wzuć modne buty męskie, którymi są adidasy i pepegi, powinno się postawić na zwyczajny top lub – gdy jest mniej ciepło – na stylowy, jednobarwny golf sweter z golfem damski bez wzorków. Jest to całkiem atrakcyjny zamysł na stylizację, albowiem – nie wspominając o tym, że została wzięta żywcem z światowych wybiegów szanowanych domów modowych – łączy oficjalność garnituru z wyluzowaniem, którą zapewniają nam inne części stroju. Zostaje jednak pytanie, czy wolno zrobić to bez garnituru sportowego? Oczywiście. Jak? Tutaj też z wyciągniętą ręką przychodzą newsy ze świata trendów. Zobacz: eleganckie buty męskie camel active.

stylowe obuwie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Niedawno duża ilość chwytliwych designerów stawia na najprzeróżniejsze połączenia oficjalności z nieoficjalnością – znalazło się tutaj też miejscówa dla garniturów i sportowego obuwia, chociaż rzecz jasna nie dla każdego ich modelu moda dała zielone światło. By nie dopuścić do modowego faux pas, należy pamiętać, że w przypadku obuwia do biegania i tenisówek obowiązuje kolor biały – tylko i wyłącznie w tej kolorystyce możemy je zaakceptować za modne buty męskie. Trendy są mniej rygorystyczne w przypadku sneakersów i klasyków z rodzaju sportowego obuwia (np. New Balance|niubalansy), które na wybiegach widoczne są we wszystkich barwach tęczy. Więcej w tej tematyce: oryginalne buty męskie clarks.
Trafionym pomysłem jest również połączenie butów sportowych z garniturem w barwach nie będących w klasycznej palecie – na przykład jasny niebieski, pomarańcz czy zieleń. Jeśli jednakże stawiamy na bardziej klasyczne barwy, jak szary czy czerń, należy do tego dobrać kolorową koszulę – niekoniecznie pod kolor obuwia, ale zdecydowanie pod kolor skarpet!

Jak można zauważyć, zakładanie obuwia sportowego do garnituru nie jest tożsame faux pas, jeżeli ma się wystarczająco dużo pewności siebie i/lub jest się branym za osobę idącą za najnowszymi trendami.