Ślubna moda męska – w jaki sposób dziś wybrać dla siebie najbardziej stosowny strój?

Ślub jest absolutnie jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej osoby. Najwięcej mówi się z reguły o przygotowaniach Panny Młodej do tego szczególnego dnia, jednakże Panowie Młodzi coraz częściej starają się zabłysnąć interesującą stylizacją, która będzie oryginalna i zaznaczy ich walory.

Para młoda ze świadkami

Autor: Jorge Goicochea
Źródło: http://www.flickr.com
Jak w takim razie wybrać najbardziej odpowiedni strój dla mężczyzny? Co jest w stanie zaoferować dziś moda męska Panom Młodym? Naturalnie, najbardziej standardowym rozwiązaniem jest zwyczajny garnitur z krawatem albo muchą. Trzeba jednak pamiętać, że panowie, którzy zamierzają na własny ślub akcesoria ślubne włożyć muchę powinni koniecznie wybrać koszulę specjalnie do tego przystosowaną (tutaj przeczytasz więcej). Ostatnim hitem są garnitury granatowe, najbardziej uniwersalne. Pasują one do urody zdecydowanej większości Panów Młodych i godziny ceremonii. Zgodnie z zasadami dobrego wychowania mężczyźni mogą zakładać czarne stroje dopiero po godzinie 18.

Naturalnie, tego rodzaju warunki trzeba traktować z przymrużeniem oka i jeśli pragnie się koniecznie włożyć czarny garnitur, nie warto się krępować. Poza tym, coraz więcej panów decyduje się na smokingi. Są one niezwykle eleganckie oraz znakomicie pokazują dobre strony męskiej sylwetki. Koszty, zarówno garniturów jak i smokingów, są różnorodne. Wszystko zależy od marki, na którą zdecyduje się Pan Młody i materiałów wykorzystywanych do uszycia strojów. Trzeba jednakże pamiętać, że ślub jest najistotniejszym momentem w życiu, z tego powodu nie należy decydować się na produkty kiepskiej jakości, zwłaszcza że zaleca się, żeby elegancki mężczyzna nie zdejmował marynarki w czasie przyjęcia. Koszula jest bowiem utożsamiana z częścią bielizny.

para młoda

Autor: Chris Photography(王權)
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jeszcze kwestia dodatków – jego styl. W stroju męskim nie ma wielkiego pola do popisu, wobec tego warto wykorzystać dostępne możliwości. Co najważniejsze, świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie poszetki dobranej do koloru koszuli i krawata. W zestawieniu z czarnym garniturem atrakcyjnie prezentuje się poszetka biała. Ponadto, panowie koniecznie muszą zainwestować w spinki do mankietów oraz krawata, jeżeli umożliwi to stylizacja. Pan Młody powinien mieć również kwiatki do butonierki, stylistycznie nawiązujące do bukietu Panny Młodej. Podsumowując Pan Młody także musi zastanowić się nad swoją stylizacją, by godnie się w tym dniu prezentować.