Robienie zakupów przez sieć- jak kupować w zagranicznych sklepach on-line, żeby nie musieć zwracać produktów

Wraz z rozwojem sieci internetowej zaczęto tworzyć coraz nowsze sklepy internetowe. Dużą część produktów można zakupić nie tylko w polskich sklepach, ale również zagranicznych. Zakupy przez sieć nie zawsze jednak są takie proste jakby się wydawało.

Najważniejszym punktem w trakcie wykonywania zakupów w sklepach internetowych powinno być zapoznanie się z regulaminem danego sklepu a także opiniami innych klientów na jego temat.

Pojawiła się teraz oryginalna publikacja, która posiada przydatne informacje na prezentowany temat, zatem nie czekaj tylko przeanalizuj ją starannie.

W przypadku zakupów w sklepach poza granicami kraju albo portali aukcyjnych mających w ofercie produkty zagraniczne, powinniśmy być szczególnie uważni. Produkty zagraniczne to często większy wydatek, bądźmy więc pewni, iż nasze fundusze będą mądrze wydane. W zależności od sezonu możemy odnaleźć okresowe promocje w sklepach on-line na dane produkty – czytaj . Na przykład w okresie letnim mogą być to szorty kąpielowe Henderson czy też różnego typu tankini i inne stroje kąpielowe dla pań. Warto korzystać z takich promocji, dzięki nim możemy wyposażyć się w zagraniczny produkt po bardzo przystępnej cenie.

Nie zapominaj, że istotna oferta musi być zaprezentowana w właściwy sposób. Przeglądnij trochę innych wpisów i zamów taki produkt, który Ci się spodobał.

Robiąc zakupy w sklepach zagranicznych powinniśmy znać język przynajmniej na poziomie podstawowym, żeby rozumieć warunki zakupu.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Duży problem mogą sprawić klientom odmienne oznaczenia rozmiarów ubrań albo obuwia w zagranicznych sklepach internetowych. W wielu sklepach trudne do znalezienie będą przykładowo buty sportowe rozmiar 35, możemy znaleźć za to inne oznaczenia rozmiarów. Podobnie jest w przypadku odzieży- niemal na całym świecie stosuje się standardowe oznaczenia rozmiarów na przykład sukienki rozmiar L od słowa „large”. Większy problem pojawia się gdy chodzi o oznaczenia numeryczne. Ustala się je według tabeli europejskiej, angielskiej albo amerykańskiej – poznaj Ceneo. Przed zakupem musimy poszukać w internecie tabelek, które przybliżą nam wymiary określonych rozmiarów oferowanych w zagranicznym sklepie internetowym. Możemy znaleźć przykładowo porównawcze tabele z rozmiarami w Europie jak również innymi.

Zakupy w zagranicznych sklepach internetowych to często dobre ceny tudzież oryginalne produkty. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dobieraniu rozmiaru zgodnie z oznaczeniami w danym kraju, aby nie musieć później borykać się ze zwrotem produktu do sklepu.