Niebanalne perfumy dla niej a także dla niego. W jaki sposób dobrać zapach do okoliczności i do pory roku?

Pięknych perfum jest mnóstwo. Każdy inaczej pachnie na każdej z osób. Jeśli chcemy zakupić drogie markowe perfumy, powinniśmy odpowiednio dobrać konkretny zapach. Pamiętajmy o tym, że posłużą przez kilka miesięcy, a nawet przez cały rok albo i jeszcze dłużej.

W necie bez problemu można odszukać testy, które pomagają w odpowiednim dopasowaniu perfum do typu naszej osobowości. Ich wykonanie zajmuje dosłownie kilka minut. Z ich pomocą błyskawicznie dowiemy się, które zapachy powinny znaleźć się w naszej kosmetyczce. Do romantyków najbardziej odpowiednie są delikatne kwiatowe zapachy. Osoby energiczne muszą postawić na zapachy słodkie, zawierające nuty różnych traw a także bergamotki, cytryny, pomarańczy, grejpfruta.

Perfumy

Autor: Olga Filonenko
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby w podeszłym wieku często decydują się na perfumy bardzo wyraziste. Panowie natomiast stawiają na rozwiązania, jakich główną nutą zapachową są różnego typu przyprawy. Nie zapominajmy o tym, iż wyjątkowo dobrane perfumy muszą leżeć na ich właścicielu tak dobrze jak skrojona na miarę sukienka bądź marynarka. Jeśli tak się nie stanie, wówczas nawet najpiękniejszy zapach nie zwróci niczyjej uwagi. A przecież nie taki mamy plan.

Perfumy powinny być również właściwie dobrane do okazji. Nie możemy używać zbyt mocnych zapachów do pracy, ponieważ mogą rozpraszać pozostałych kolegów po fachu. Przykładem takich zapachów jest lancome hypnose. Orientalne nuty, szczypta wanilii oraz kwiaty mogą się kojarzyć z luksusem i elegancją. Idealnie uzupełniają kreację na niesamowite wyjście do teatru.

Jak używać perfum, by nie przesadzić? Po pierwsze nie powinniśmy pachnieć jak cała sieć perfumerii. Flakonik nie jest jednorazowego użytku. Czasem naprawdę wystarczy kilka kropel, żeby wspaniale pachnieć przez cały dzień. Szczególnie gdy posiadamy tak charakterystyczne perfumy jak lancome hypnose. Za duża ilość jest przesadą, która może irytować wszystkich dookoła. Może nam się nawet zdawać, iż naszego zapachu nikt nie czuje, jednak tak nie jest. Nasze nosy prędko przyzwyczają się do konkretnych woni. Stąd nasze odczucie, że zapach perfum jest niewyczuwalna. Nie dajmy się ponieść temu złudzeniu. Dobrze dobrane perfumy są zmysłowe oraz subtelnie delikatne. Za ich pomocą ładnie pachniemy przez cały dzień.