Największe błędy modowe polskich mężczyzn

Dziś mężczyźni mają coraz to większą świadomość jak istotny może być ich wygląd. W niniejszym artykule przestrzegamy przed często popełnianymi modowymi omyłkami.

Za duże rozmiary (marynarki, koszule, spodnie, bluzy). Wybór zanadto wielkich rozmiarów w stosunku do rzeczywistej figury, to moim zdaniem najważniejszy czynnik decydujący o dzisiejszym zauważaniu polskich mężczyzn, jako ludzi w workowatych gajerach, koszulach z ogromnymi fałdami przy pasku bądź kurtkach z opadającymi ramionami. Dla mężczyzn w Polsce najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborach zakupowych będzie komfort – dobór stroju na studniówkę . Nic nie zapewnia takiej wygody jak ubrania luźne i zbyt duże. Częstokroć też panowie kupują ubrania z rezerwą, bowiem może w najbliższym okresie utyją? Kłopot ten tyczy się także mężczyzn przy kości, którzy bywają przekonani, iż rzeczy troszkę za duże zakamuflują ich wady. Niestety jest wręcz przeciwnie. Za długie dżinsy burzą naturalne proporcje oraz skracają wizualnie nogi. Przetarte krańce nogawek od sunięcia po chodniku, to rozpowszechniony widok na naszych ulicach.
mężczyzna

Autor: AnEternalGoldenBraid
Źródło: http://www.flickr.com
Nieuprasowane, poplamione ubrania a także brudne buty (czółenka) to także widok nierzadko spotykany.
Niestety ze schludnością i estetyką ubrań nie jest u nas tak dobrze jak mogłoby się wydawać. Plecak do garnituru oraz kurta sportowa do garnituru. Częsty widok na polskich ulicach: garnitur, koszula, płaszcz, półbuty i na ramieniu plecak z notebookiem. Plecak jest dobry na ekskursje, do szkoły dla młodzi, ale nie do garnituru. Warto zainwestować w prostą, pojemną torbę czy skórzaną teczkę.
Kurty sportowe to zapewne jeszcze częstszy widok aniżeli plecak do garnituru. Pół biedy jeżeli kurtka jest długa, jednolita i bez logoproducenta, ale jeśli jest to kolorowa kurta puchowa ze ściągaczem w pasie jak też wielkim logo na plecach, to już to zbyt wiele – zerknij na portal jego-styl.pl. Całoroczny, prosty płaszcz nie jest jakimś mega wydatkiem a znamiennie podwyższa estetykę całej postaci jak też można go wykorzystać nie wyłącznie do gajera.

Koszula z króciutkim rękawem do garnituru a także krawat do koszuli z króciutkim rękawem. Eleganckie koszule z krótkimi rękawkami są w Polsce bardzo modne. Nadzwyczaj modne jest także zakładanie krawata do tychże koszul, w szczególności latem. Następnym bardzo często popełnianym latem jest wkładanie skarpetek do sandałów.