Najczęściej popełniane przez mężczyzn błędy jeśli chodzi o dobór ubrań. Czego się wystrzegać?

Moda męska to temat dosyć kontrowersyjny dla części panów. Zdaje im się bowiem, iż słowo moda może być zarezerwowane jedynie dla kobiet i jest to zdecydowanie domena płci żeńskiej. Świadomość posiadania odpowiednio dobranego stroju dla panów i tak już jest większa aniżeli była jeszcze parę lat temu. Dziś to już coś zwyczajnego gdy widzimy na ulicy panów dobrze ubranych ponieważ temat ten częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Wiele sklepów z ciuchami robi kampanie skierowane tylko do panów i nikogo to nie dziwi. Wciąż jednak mamy sporo do poprawy w tej kwestii, z tego powodu warto znać parę reguł, które wskażą czego unikać żeby dobrze wyglądać. Jakie są często popełniane błędy?

Po pierwsze zły zdarza się być rozmiar ubrań. Często jest tak, iż widzimy panów w całkiem fajnym stroju, ale niestety dobór rozmiaru jest kiepski. Ubrania są zbyt obcisłe, albo zbyt duże. Często bowiem panowie stawiając ponad wszystko wygodę sądzą, iż w trochę większych ciuchach będą się czuli lepiej. Prowadzi to do kupowania workowych ciuchów, które pewnie i są wygodne, natomiast źle się prezentują. Jeżeli chodzi o zbyt małe stroje, to często widzimy choćby latem, jak panowie chcąc pochwalić się własnymi pięknie wyrobionymi bicepsami, wciskają się w koszulki z rękawami niemal pękającymi w szwach. Przez co efekt jest dość śmieszny. Problem ze złym rozmiarem może wynikać też z tego, że panowie często nie przepadają za chodzeniem po sklepach. Przez to kupują rzeczy rzadko. Z tego powodu zdarza się im chodzić w ciuchach, w jakich już się nie mieszczą, bo na przykład trochę przytyli ostatnio.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym dużym problemem może być nie przywiązywanie wagi do czystości i estetyki butów i ciuchów. Nie zawsze znajdujemy czas by wyczyścić obuwie przed wyjściem, jeżeli zapomnimy o tej czynności wieczorem to niestety efekt jest taki, iż cokolwiek mielibyśmy na sobie, brudne buty zniweczą nasze starania, ponieważ będą z pewnością widoczne na pierwszy rzut oka. Tak samo jak nie wyprasowana koszula czy spodnie. Nie wygląda to zbyt estetycznie, jak ubieramy wygniecione rzeczy.

Pomieszanie stylu to następne przewinienie, jakie jest widoczne na naszych ulicach. Chodzi o sytuacje, gdy panowie łączą ze sobą na przykład sportową kurtkę zakładając ją na garnitur. Niestety, płaszcz to garderoba wykorzystywana bardzo rzadko, natomiast jest on nie do zastąpienia. Dobranie kurki do garnitury często prezentuje się komicznie – czytaj więcej. Tak samo jest z zakładaniem plecaka do płaszcza. Warto w takim wypadku zainwestować torbę do laptopa. To tylko nieliczne błędy popełniane przy codziennym doborze ubrań, jednak bardzo rażące.