Moda męska do pracy

Pojęcie „dress code” często budzi niechęć wśród pracowników, jednak zamiast użalać się na ograniczenia, korzystniej będzie owe zasady jak najszybciej wdrożyć w życie. Raptem możemy dostać olśnienia, iż to co pozornie ograniczało – było fantastyczną lekcją stylu i w przeciwieństwie do kobiet – mężczyzna zawsze ma co na siebie włożyć. Co więcej, jesteśmy w stanie przy tym dyskretnie pokazać własny styl i oryginalność. Jak to zrobić?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Ale wiedzmy, że wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Do takiego garnituru dopasujmy koszule: białe, kremowe lub błękitne. Idealnie komponują się z ciemnymi krawatami.

Koszule męskie, niby tak banalny element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Wystarczy otworzyć szafę,by ujrzeć barwne i niepasujące do nas wzory. O jakości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Na pewno przyda Ci się dobra witryna (https://lamalama.pl/), jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat. Zapraszamy zatem, abyś wszedł w poniższy link.

Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie trzeba ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata. Bogatą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy (link na koszule-meskie.sklep.pl), a z całą pewnością odnajdziemy interesujący model.

Jeśli o dodatkach mowa, tutaj pole manewru mamy szerokie. Dobierając formalny strój, bywa, że nie pamiętamy o dopasowaniu właściwego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał prostą, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które planujemy włożyć. Przy stroju weekendowym możemy pozwolić sobie na męskie paski skórzane (-> przejdź na koszule-meskie.sklep.pl), z dużymi klamrami. Kolor może świadomie kontrastować z innymi częściami garderoby.

W kwestii krawata, najbardziej bezpieczny na wszelakie okazje jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy modnym kolorem. Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. Dla lotników, matematyków, muzyków… Każdy mężczyzna znajdzie model dopasowany do zawodu i pasji.