Która moda okazuje się być najlepsza, jak to wygląda w Polsce? Czy można powiedzieć o swego rodzaju trendach, które są najczęściej wybierane?

Nie każdy o tym wie, lecz co roku kilkunastu najważniejszych krajowych projektantów prezentuje własne kolekcje, czy jednakże ma to wpływ na to, co się nosi. Od zawsze jest tak, że na nasze wybory mają wpływ najwięksi kreatorzy, głównie znani, zagraniczni, ale to nie oznacza, iż w naszym kraju nie ma interesujących twórców.

Na pokazie mody

Autor: CHRISTOPHER MACSURAK
Źródło: http://www.flickr.com
W naszej rodzimej modzie tak naprawdę dostrzec możemy dwa nurty. W pierwszym z takich nurtów znajdziemy piękne, eleganckie kreacje, bardzo często zwiewne czy powłóczyste, są też bardzo minimalistyczne. Trudno jednak czasem oprzeć się wrażeniu, że ów minimalizm posiada genezę jednak ekonomiczną, bo często nie są to projekt zbyt odkrywcze, natomiast z pewnością niesamowicie przydatne, jak płaszcze zimowe damskie i męskie kurtki zimowe – płaszcze zimowe damskie.

Tego rodzaju ubrania są bardzo ważne oraz każdy nosi je od czasu do czasu, chociaż jak wspomnieliśmy nie są zbyt odkrywcze i przez to zasługują na ograniczoną uwagę. Jest również inny nurt, bardziej awangardowy, w związku z tym takie kreacje nie są odpowiednie dla każdego. Z pewnością polubią je osoby, które cenią sobie oryginalny wygląd za wszelką cenę. Bardziej natomiast zachowawcze osoby nie będą zachwycone takimi bardzo dziwnymi strojami. Pomiędzy jednak tymi dwoma typami, czyli minimalizmem i awangardą, są również twórcy, którzy rzeczywiście realizują własne wizje, pamiętając jednocześnie o tym, co większa rzesza kobiet chciałby mieć na sobie. To faktycznie takie stroje najbardziej zapadają w pamięć i chcemy je kupować, przykładowo buty dla dzieci Radom albo bielizna wyszczuplająca Szczecin – dowiedz się więcej na stronie www. One są najbardziej popularne jak również doceniane, dlatego właśnie powszechnie są noszone przez wielu Polaków.

Nie dziwi to oraz nie zaskakuje, bo w innych częściach świata jest tak samo, zaś wniosek jest jasny i czytelny, czyli to, co jest jakościowe się sprzedaje. Oczywiście to, czy akurat dana rzecz się przyjmie zależy od różnych czynników, między innymi od charakteru danego kraju, to co jest cenione, a co raczej nie zagości na długo. Tego typu moda i szkolenie makijażu “środka”, to skondensowana propozycja przeróżnych ciekawych kreacji, które mają nabywców.