Jakie cechy dzianin brane są pod uwagę, gdy podejmowana jest decyzja o ich przeznaczeniu? Jaką dzianinę wykorzystuje się.

Wiele osób nabywając sobie nowe ciuchy patrzy nie jedynie na to jak w nich wyglądamy, lecz również na to czy z dobrych tkanin są wykonane. Przekłada się to także na pewno na komfort chodzenia w takich ubraniach.
Tkanin, z jakich wykonuje się ubrania jest sporo.

Właściwie można wymieniać je bardzo długo, natomiast i tak z pewnością wiele nazw wielu osobom nic nie będzie mówiło. Nie wszystkie są wszak tak oczywiste jak bawełna czy dzianina wełniana (zobacz na ). Jednak nawet jeżeli ich nie znamy to często kupując ubrania możemy sprawdzić czy coś takiego nam odpowiada. Można przekonać się czy jest przyjemna w dotyku czy nie wydaje dziwnego sztucznego zapachu, lub czy się nie elektryzuje. To tylko niektóre cechy dzianiny, na jakie zwracamy uwagę. Także inaczej odbieramy te ubrania kiedy znajdują się na wieszaku, a w inny sposób gdy już przymierzymy je. Niektóre z tkanin, w dotyku wydają się być fajne, jednak na wrażliwej skórze wychodzi na to, iż drapie i jest niemiła.
sex

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno są takie tkaniny, jakie są bardzo przyjemne, takie jak dzianina futerkowa (czytaj całość tutaj). Jest ona stosowana w wielu przypadkach. Jest wykorzystywana, jeżeli chodzi o rzeczy dla dzieci, miękkie koce takaposciel koce albo poszewki ozdobne. Daje duże możliwości, a oprócz tego z pewnością nikt nie powie, iż jest nieprzyjemna. Właśnie z reguły od przeznaczenia tkanin zależy, jak będzie użyta.

Bierze się pod uwagę cechy takie jak rozciągliwość, przewiewność, trwałość, łatwość obróbki. To na pewno ważne rzeczy, które decydują o rezultacie produkcji danych rzeczy.