Jak wybrać stosowną torebkę damską?

Panie kochają torebki. Gromadzimy je, dobieramy adekwatnie do odzienia, nosimy w nich wszelkie nasze cenności. Tymczasem każda pani jest odmienna i nie do każdej pasuje ta sama torebka.

torebki

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Oto rady, czym musimy się kierować aby wybrać dla siebie stosowną torebkę. Po pierwsze – dopasuj torebkę do swojej sylwetki: średnia lub duża dla pań puszystych, mniejsza lub średnia dla kobiet o średniej budowie i mała dla pań o drobnej budowie ciała. Gdy wybierasz torebkę noszoną przez ramię upewnij się, że pasek torebki ma prawidłową dla ciebie długość. Dobieraj torebkę do konkretnej okazji, na przykład na co dzień – torebka na ramię, do sukienki – w kształcie koperty, na wieczór natomiast – malutka torebka do ręki. Interesujące dane: listonoszki skórzane.

Zastanów się nad swym stylem życia. Nabywasz nowiutką torebkę, ale do czego ma ci ona służyła? Nie musisz kupować torebki, która wygląda jej poprzedniczka. Może jesteś już na emeryturze i nie potrzebujesz nosić ze sobą aż tylu przedmiotów? W takim razie wystarczy malutka, zgrabna torebka do ręki. Zwróć uwagę

Czerwona torebka

Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com

na powszednie czynności. Kobiety, które wiele podróżują lub chodzą na uczelnię, będą zapewne gustować w teczkach lub – więcej na tej stronie – torebkach z dłuższym paskiem, przewieszonych przez ramię. Takie torby są obszerniejsze, a dodatkowo lepiej ochraniają nasze dokumenty, gdyż dokładnie przywierają do ciała.

Pomyśl, w jakim stylu na ogół się przyodziewasz. Jesteś zatrudniona w urzędzie i na co dzień wkładasz neutralne, ubiory? Najlepsza będzie dla ciebie szykowna torebeczka na ramię lub do dłoni. Dla kobiet kochających wyraźne kolory a także rzucającą się w oczy biżuterię, najlepsze są kopertówki czy torebeczki do dłoni w neutralnych barwach. Sprawdź tu: .

Panie cierpiące na problemy z kręgosłupem, winny w miejsce torebek nosić plecaczki lub małe torebeczki przewieszane przez ramię. Wybierać wtenczas musimy torebki z płaskim, szerokim pasem i w żadnym wypadku ich nie przeciążać.

Natomiast to czy będą to torebki ze skóry, z zamszu czy z innego rodzaju materiału zależy jedynie od naszych osobistych preferencji i od wyobraźni. Wszelkiego rodzaju torebeczki znajdziemy również w sklepach internetowych, które proponują bardzo dużą ilość deseni i kolorów torebek. Znajdziemy w nich nie tylko torebki damskie skórzane ale również plecaki i torby podróżne.