Jak nabywać buty w internecie, jak dobrać rozmiar, żeby był idealny? O czym należy wiedzieć w tej sytuacji?

Często tak to wygląda, iż przeglądamy różnego rodzaju buty w internecie i myślimy, iż fajnie byłoby je posiadać, ale jak je kupić bez przymierzania. To obawa większości z nas, kiedy kupujemy obuwie online. Jednak istnieje na to rada.

Być może sposób ten wyda się banalny, lecz najlepszą metodą na wybranie dobrze rozmiaru butów będzie zmierzenie długości naszych stóp. Rozmiary EU mogą się czasem dosyć znacznie różnić, ale nic to, gdyż każdy wytwórca podaje informacje o długości wkładki swoich butów. To na pewno łączy rozmiary różnych butów – jednakowa długość wkładki. Tak jest ze wszystkimi butami, tak jest jeśli chodzi o trampki męskie (zobacz ofertę ) czy buty na zimę. Dlatego też długość wkładki wskaże odpowiedni rozmiar, ale jak zrobić pomiar? Jeżeli mamy stara buty, o jakich możemy powiedzieć, że mają dobrze dobrany rozmiar, to musimy spojrzeć na długość wkładki, jaka jest podana we wszywce na języku.

buty

Autor: Via Roma
Źródło: Via Roma

Później zaś należy ją sprawdzić z tabelą rozmiarów, i tak właśnie odnaleźć można najlepiej swój numer. W innym przypadku zmierzyć należy długość stopy, dobrze jest to zrobić w skarpetce, a potem postawmy ją na papierze A4, do tego piętę należy ustawić na samym końcu, odznaczmy miejsce, gdzie kończą się palce. Pamiętać należy, aby wymierzyć obydwie stopy, bo zdarza się tak, że jedną z nich mamy nieco dłuższą. Warto jednakże pamiętać, aby kupować obuwie trochę większe. O ile? To jest zależne od tego, jakiego rodzaju buty dobieramy, czy będą to zwykłe trampki czy może espadryle na koturnie. Pamiętajmy, że stopa nie powinna przemieszczać się po całym bucie (poznaj na stronie). Powinna mieć trochę luzu, lecz buty także nie mogą być nazbyt duże. Z pewnością w starych butach można sprawdzić, jak dużo zostawialiśmy sobie miejsca i czy była to ilość odpowiednia.

Czasem jest tak, że kupowaliśmy buty zbyt małe albo też zbyt duże, więc prościej, nawet na wyczucie stwierdzić, w jakich butach będziemy czuć się dobrze, a w jakich gorzej. Jak te sposoby są dla nas niewystarczające, to możemy kupować w sklepach, jakie płacą same za koszty wysyłki. Tak więc, jeżeli zakup nie spodoba nam się do końca, lub też nie będzie dobry pod kątem rozmiaru, możemy go odesłać na koszt firmy, w której zrobiliśmy zakupy. Jak widać zawsze znajdzie się jakieś wyjście z sytuacji.