Hobby – nudne, wciągające, powtarzalne, niezwykłe, rozwijające, przeciętne… A Twoje? Jak możesz je określić?

Mówi się, iż warto mieć pasję. Konik dodaje naszemu życiu smaku, sprawia, iż także wyjątkowo niemiły dzień staje się chociaż trochę bardziej kolorowy, dopinguje nas do działania, jest przyczyną, aby podnieść się i wziąć się do pracy. Jednak czy są lepsze oraz gorsze upodobania? Czy można o jakimś z nich powiedzieć, że jest bez wartości, sensu? Przecież ile osób, tyle rozmaitych hobby. Lubimy oceniać, porównywać się z innymi, w szczególności gdy niniejsze zestawienie wypada na naszą korzyść.

Sporo osób ma zainteresowania artystyczne. Malują, śpiewają, grają na instrumencie. Od kilku lat coraz popularniejsze jest także robienie fotografii. Niektórzy wybierają wąską specjalizację oraz używają np. jedynie aparatów polaroid. Zbierają gotówkę oraz całkiem spore kwoty wydają na specjalistyczny sprzęt. Kształcą się, czytają, chcą być coraz lepsi w tym, co robią. Wymieniają się doświadczeniem z innymi fascynatami, dyskutują, porównują swoje fotografie i nawzajem je opiniują. Fotografia jest dla nich każdym dniem. Inni z kolei uwielbiają czytać książki. Coś dla znawców mody:

Gdy wyłącznie mają wolną chwilę zasiadają w ulubionym fotelu lub hamaku (zależnie od pory roku) oraz zagłębiają się co chwilę w innej historii. Niektórzy z nich nie mogą wyobrazić sobie, że mogliby rezygnować z tradycyjnych papierowych książek, kolejni jednakże idą z duchem czasu.

Czyżby jakiś komentarz z witryny Cię zainspirował? Masz chęć na to odpisać? Zachęcamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Myślą, że te elektroniczne są zdecydowanie bardziej użyteczne oraz poręczne, zwłaszcza, że dziś możemy kupić naprawdę ładne i eleganckie pokrowce na czytniki e book. Tak naprawdę jednak nie jest aż tak ważne, jak czytamy, bardziej – aby w ogóle to robić. Sprawdź: blog o tym.

Książki i e-book

Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com

Niebywale lubianym hobby jest także kolekcjonowanie. Tutaj różnice bywają duże. Niektórzy zbierają kartki, inni polbuty damskie, a jeszcze inni – ci bardziej oryginalni – pokrowce samochodowe. Przeciętni ludzie czasami, patrząc na nich, stukają się w głowę, nie widzą sensu w ich działaniu. Ale czy wszystko musi być robione po coś? Czy wszystko musi być pożyteczne i wartościowe? Czasem, jeżeli spostrzeżemy, że coś sprawia nam radość, dobrze za tym po prostu iść.