Halloween – czyli, potworne stworki robią kontratak w czasie nocy irlandzkiego święta Samhain!

„Samhain” jest to – jak zostało już wspomniane wewnątrz temaciku – pochodzące z Irlandii święto, które bywa organizowane na powitanie zimy. Bywa to odpowiednik bardzo dobrze znanego wszystkim Halloween, które od latek 90 ubiegłego wieku powolutku coraz bardziej „opanowuje” naszą rodzimą Polskę.

Prezenty od Moodo

Autor: MOODO
Źródło: MOODO
chociaż najmocniej znane i popularne w Stanów Zjednoczonych, święto Halloween kostium na halloween bywa u nas dość słabiutko popularne, chociaż każdego roczku coraz więcej dzieciaków uczestniczy w „polowaniu” na słodycze, przechadzając się po sąsiadach. Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj felietonie skoncentrujemy się pomiędzy innymi na dzieciakach, a dokładniej ich strojach!

produkcja

Autor: James Petts
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż Halloween i Samhain są świętami wymiennymi, i prosperują zarówno w Europie jak również wewnątrz Stanów Zjednoczonych, to nam – Polakom – mogą się kojarzyć ponad wszystko ze swoimi fantazyjnymi, często strasznymi strojami, w które przebierają się dzieci – chociaż często i dorośli – aby jeden raz w roku zostać jakąś osobą, albo czymś innego rodzaju, niż się w rzeczywistości bywa. Często owe święto pozwala na ukazanie siebie w innego rodzaju światełku nie tylko dla samego siebie, ale również i dla innych. Jeśli chodzi o same przebrania halloween, to powstały ich stówki, jeśli nie tysiaki rodzai i odmian tego samego kostiumu. Dla dzieciaków mogą to być stroje wróżki, kościotrupa, mumii, wampirka, królewny, jakiegoś zwierzątka, czy nawet wiedźmy lub czarownika.

Co do przebrań dla dorosłych, jednymi z popularniejszych ich odmian, są tak zwane stroje „z pazurkiem”, które mają za zadanko przebrać nasze osoby za kogoś innego jak i przyciągać wzrok. Pamiętaj! Dobrze dobrany strój może nas zakryć, lub bardziej wyeksponować – zależnie od tego co naprawdę chcemy!