Czym się charakteryzują męskie koszule? O czym pamiętać, kiedy je kupujemy? Na co zwracać uwagę?

Wybór koszuli męskiej nie jest prosty, nie można w związku z tym polegać tylko na wyczuciu. Męska elegancja, podobnie jak i damska, jest związana z konkretnymi regułami. Z pewnością przed kupnem koszuli trzeba zrobić pewien research, a mamy na to parę rad. Jednym z lepszych sposobów jest oglądanie zdjęć sławnych aktorów, światowych przywódców i dyplomatów, oni wiedzą jak się ubrać, więc ich wybory sprawdzą się także u nas.

koszula

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Są rzecz jasna inne sposoby, możemy bowiem przeglądać blogi dotyczące męskie elegancji, tym bardziej, iż w dzisiejszych czasach jest ich rzeczywiście dużo. Możemy wiec tam znaleźć różne rady, o różnych typach koszul, jak koszule męskie na spinki albo koszule na specjalne okazje. Jeżeli natomiast chodzi o materiał to zdecydowanie najbardziej popularna jest bawełna. Czemu tak jest?

Odpowiedź jest oczywista, bawełna jest bowiem naturalna i pozwala skórze oddychać. Kiedy więc poszukujemy klasycznej, praktycznej i eleganckiej koszuli, to będzie to idealny materiał dla naszych potrzeb. Niezwykle istotna będzie jakość materiału, to od tej rzeczy jest zależna cena koszuli oraz jej jakość. Duże znaczenie ma gramatura, jaką oznacza się w gramach na metr kwadratowy. Im jest wyższa, tym tkanina (wełniane dzianiny) jest bardziej wytrzymała oraz bardziej miękka. Zawsze zwracajmy uwagę na krój. Możemy je podzielić na proste i wyszczuplane, dotyczy to każdego rodzaju koszul, jak koszule męskie wizytowe. Jednak mamy również bardziej szczegółowy podział, natomiast na metkach można odnaleźć takie rodzaje jak custom fir, regular fit i slim fit. Tu interesująca oferta: jest rodzajem kroju, który z założenia powinien pasować na wszystkie męskie sylwetki, regular zaś będzie najlepszy dla panów o tęższej budowie ciała. Slim fit to krój wyszczuplony, dopasowany w talii, z pewnością natomiast nie jest to zbyt trafny wybór dla mężczyzn, którzy chcieliby ukryć zbyt duży brzuszek. Są również koszule w typie sportowym, jakie odznaczają się lekko zaokrągloną, dolną linią. Zobacz więcej:

koszula

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często mają dość wyraziste barwy jak i wzory, ponadto posiadają kieszenie oraz pagony wstawione na ramionach. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju koszul nie wkładamy w spodnie, nie wypada ich także zakładać do garnituru. Warto wykorzystać takie powyższe rady we własnym życiu przy dokonywaniu wyboru tej idealnej koszuli.