Czy szelki męskie nadają się do fraku oraz jak nosić je na co dzień?

Żeby podtrzymać męskie spodnie, zakłada się szelki. Jest to taki składnik garderoby, jaki ma nastawiane paski przypinane za pomocą żabek lub guzików. Na plecach paski są skrzyżowane i tworzą literę X albo Y.

Dziś tego typu szelki można nabyć również w wersji eleganckiej jak i w mniejszym stopniu formalnej.
Takie szelki męskie mogłyby doskonale zastąpić zwykły pasek do spodni. Jednak są one w większym stopniu wytworne niż pasek. Dzisiaj zwykle nosi się pasek, a szelki wkłada na specjalne okazje. Maklerzy giełdowi noszą szelki w miejscu pracy. Można by je nosić dziś w dwóch wersjach: formalnej i na co dzień. Do stylowego garnituru szelki muszą być idealnie dopasowane do odcienia marynarki i spodni.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej danych na omawiany temat, to spójrz na opublikowany tutaj wpis a odnajdziesz podobne ciekawe informacje.

Są one również obowiązkowym dodatkiem do fraku, ponieważ uwydatniają jego elegancki charakter. Mogą być one wykonane z żakardu, gumy czy skóry. Na jakieś specjalne okazje, dobrze jest dobrać Szelki mające guziki. Przez to tak marynarka jak i spodnie od garnituru, będą wyglądać wyjątkowo.

witryna sklepowa

Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf
W wypadku codziennych stylizacji można by sobie zezwolić na więcej luzu. Na co dzień warto łączyć różne kolory. Jeżeli decydujesz się na koszulę w kratkę i czarne spodnie, dobrze jest dobrać do tego szelki w kolorze kontrastowym dla przykładu brązowym. Na co dzień należy stronić od jednolitych kolorystycznych połączeń z takiego względu, że niespotykane dodatki nie będą uwidocznione i stracą swój urok. Dzisiaj szelki zakłada się nie tylko do dżinsów, ale również łączy się je z bawełnianymi koszulkami i kamizelkami. Szelki na spotkanie z kolegami lub do pracy prawidłowo, żeby były zapinane na żabki. Szelki z guzikami można by wykorzystywać zarówno w stylizacjach na co dzień jak i oficjalnych.

Należy pamiętać, aby guziki przyszyć od wewnętrznej strony spodni. Trzeba jednak oznajmić, że są one niedoceniane. Są idealnym rozwiązaniem dla panów o kształtach okrągłych. Dzięki szelkom spodnie trzymają się na swym miejscu i nie zsuwają się z bioder.