Co zakładają chrześcijanie pragnąc pokazać swą wiarę?

Jest zakładany przez miliony ludzi. Nawet takich, jacy odwrócili się od wiary w Boga czy osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym globie ceniony jest jako medalik, jaki przyczynił się do mnóstwa nawróceń.

Osoby obdarowane dzięki niemu łaskami dały mu markę cudowny medalik oraz tego typu mianem jest on określany na całym globie. Posiadamy tutaj na myśli medalik Matki Boskiej, jaki musimy nosić z wiarą dziecka, jakie zawsze ma przy sobie zdjęcie swej matki. Zlecenie jego zrobienia dała sama Matka Boska podczas objawienia się Jej świętej Katarzynie Labouré w 1830 roku. W czasie takiego wydarzenia wspomniana św.

Ciągle masz wielkie problemy ze znalezieniem dobrej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje, one na pewno Cię nie zawiodą.

Katarzyna otrzymała polecenie przygotowania medalika, jaki będzie dawał noszącym go (zwłaszcza na szyi) ludziom boże błogosławieństwa. Należałoby także wspomnieć, że wzór cudownego medalika przekazała sama Matka Boska. Początkowo określenie takiego medalika była odmienna, jednak za sprawą licznych uzdrowień uzyskał on bardziej zwięzłą nazwę.

telefon

Autor: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com
kupić
Prezentowany medalik posiada wyznaczone wzory z dwóch stron, a każdy z zamieszczonych na nim elementów posiada swoją symbolikę. Na medaliku widoczna jest Maryja z rękoma rozłożonymi. Palce Matki Boskiej są zdobione pierścieniami, z których rozchodzą się promienie oznaczające obfite łaski udzielane osobom, które o nie proszą. Druga strona medalika nie posiada wizerunków żadnych ludzi, a jego znaczenie oraz wymowa oparta jest jedynie na symbolach. Warto wspomnieć, że gorącym popularyzatorem cudownego medalika był św. Maksymilian Kolbe. W dużej mierze to właśnie pośrednio dzięki Niemu dzisiaj jest on wielokrotnie rozdawany w czasie mszy św.

Ludzie go przyjmują oraz noszą na szyi wierząc, że przyniesie im on potrzebne łaski. Mógłby zostać zrobiony ze złotego kruszcu lub srebra, lecz rodzaj materiału nie ma tu znaczenia, ponieważ najważniejsza jest symbolika medalika.