Co się kupuje w aptekach oprócz lekarstw czyli krótka charakterystyka najbardziej popularnych grup produktów, które można tam znaleźć.

portret - ubrania
Większości z nas apteki będą się przede wszystkim kojarzyć z lekami, po jakie się tam idzie jeśli się jest chorym. Jednak tak naprawdę lekarstwa są jedynie pewną częścią tego, co oferują apteki, a oferują aktualnie naprawdę sporo. Po pierwsze możliwa jest w nich do kupienia ogromna ilość najróżniejszych preparatów witaminowych i suplementów diety w zasadzie na wszystko. Są też oczywiście typowe witaminy, takie jak D, A czy też tak potrzebna w zimowym okresie witamina c lewoskrętna. Lecz w ostatnich latach dużo większym zainteresowaniem cieszą się preparaty zawierające zestaw kilkudziesięciu minerałów oraz witamin. Rzeczywiście w wielu przypadkach stanowią one uzupełnienie codziennej diety, ale niestety wiele osób łyka je bez żadnego opamiętania, zapominając o tym, że to właśnie codzienne odżywianie powinno dostarczać większości niezbędnych związków, a preparaty mają co najwyżej uzupełnić braki. Lecz są one dostępne bez recepty, więc każdy może je kupić i stosować.
portret - ubrania
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - widok
Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - ogląd
Autor: Jakub Martyński
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną grupą produktów, które dostępne są na półkach w aptekach są preparaty na ból. One także oferowane są w bardzo dużej ilości, i też podobnie jak witaminy mogą być przez część osób znacznie nadużywane. Przeciwbólowe leki dostępne są także bez recepty, więc każdy będzie je mógł kupić bez ograniczeń, ale też stosować się je powinno jedynie w uzasadnionych przypadkach. Takie same wytyczne będą również do rozmaitych ziołowych preparatów, jakie są także chętnie wybierane przez klientów w aptekach. Przykładowo można do nich zaliczyć Amol (sprawdź informacje o amolu), który zawiera w składzie wyciągi z wielu roślin leczniczych, przez co skutecznie pomaga w rozmaitych chorobach i dolegliwościach. Apteki sprzedają także spore ilości rozmaitych akcesoriów medycznych, takich jak ciśnieniomierze, glukometry czy termometry.

Bez żadnego problemu kupić w nich też można test ciążowy cena oraz inne testy, za pomocą jakich można sprawdzać stan swojego organizmu – Wiele aptek oferuje również różnego rodzaju kosmetyki i środki do pielęgnacji, z reguły takie, których się nie kupi w normalnych sklepach.