Chino to jedne z najmodniejszych spodni, są zarówno praktyczne jak i estetyczne

Obecnie mamy do wyboru tak dużo modeli spodni, że chyba każdy odnajdzie coś interesującego. Ostatnio znaczną renomę zyskały chinosy, czyli spodnie ze 100% bawełny wyróżniające się dwiema skośnymi kieszeniami. Znajdują się one w ofercie wszystkich najsłynniejszych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy szyto dla żołnierzy, dopiero później zostały skierowane do powszechnej sprzedaży. Dzisiaj nabycie chinosów jest wyjątkowo łatwe, wystarczy wybrać markę oraz wpisać w wyszukiwarce przykładowo: wrangler chino (kliknij ten link), lee chino albo vistula chino. Możemy być spokojni, iż rezultatów będzie dużo. Spodnie typu chinos są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy preferują niezobowiązujący styl, ale ciągle przykładają znaczną wagę do estetyki. W sieci odnajdziemy mnóstwo wartościowych rad związanych z istotnym pytaniem: z czym nosić chinosy? Prawda jest taka, że nie ma jedynej dobrej odpowiedzi, może to być kurtka, bluza, lub też normalny t-shirt. Jeżeli chodzi o obuwie, to także mamy tu spory wybór, chinosy wyglądają znakomicie z szykownymi półbutami oraz z mniej oficjalnymi adidasami czy japonkami. Zalecane jest za to zakasywanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, na przykład, na spodnie wrangler chino komunikujemy otoczeniu, iż doceniamy zarówno wygodę jak i elegancję – zobacz. Tradycyjne i najbardziej powszechne spodnie chino występują w kolorze khaki, aczkolwiek wyszukanie innego koloru nie powinno być problematyczne, albowiem lwia część salonów oferuje wyjątkowo szeroki wybór. Jeżeli chodzi o specyficzną nazwę tych spodni, to większa część ludzi zgadza się, że pochodzi ona z Chin, czyli kraju, w którym w przeszłości te spodnie były produkowane.

Aktualnie słowo chino odnosi się właściwie do nazwy materiału, a nie wyłącznie do typu spodni. Wielką sławą spodnie – https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-meska/odziez-meska-spodnie – chino cieszą się naturalnie w Ameryce Północnej, gdzie ludzie wyjątkowo cenią sobie mariaż funkcjonalności z wygodą. Dzisiaj brzmi to śmiesznie, lecz kiedyś zarówno typowe dżinsy, jak i chinosy postrzegane były jako mało estetyczne i nie wolno było ich nosić, przykładowo, na wyższych uczelniach. Obecnie spotkamy je właściwie wszędzie, w korporacjach, w urzędach, a głównie na uczelniach, ponieważ spodnie chino stały się wizytówką amerykańskich studentów.